Loading Events

« All Events

Проекција на филмот „Човекот Делфин“

December 17 @ 8:00 pm - 10:00 pm

100MKD
22770619_1607448529306379_2344104488544461220_o

Dolphin Man / 2017 / 78’
Франција, Италија

Режисер: Lefteris Charitos
Сценарио: Lefteris Charitos, Yuri Averof
Наратор: Jean-Marc Barr
Снимател: Stelios Apostolopoulos
Монтажа: David Kazala
Музика: Mathieu Lamboley
Продукција: Rea Apostolides, Yuri Averof, Ed Barreveld and Estelle Robin

Ова е воодушевувачката приказна за легендарниот Жак Мајол, кој во 1976 година прв ќе ја достигне длабочината од 100 метри со слободно нуркање. Ретки архивски исечоци и неверојатни современи подводни снимки ни го доближуваат животот на човекот-делфин, кој е главната инспирација и за „Големото синило“ на Лик Бесон. 

Онлајн билети: https://www.kupikartizase.com/Events/covekot_delfin_1212_2017

Details

Date:
December 17
Time:
8:00 pm - 10:00 pm
Cost:
100MKD
Website:
https://www.facebook.com/events/2015031438745244/

Venue

Kino Kultura
Luj Paster 3
Skopje, Macedonia
+ Google Map